Benzersiz İçeriğin SEO’ya Etkisi

10
1697

Arama motorlarında etkili ve kaliteli sonuçlar alınabilmesi için web tasarım içeriğinizin nasıl olması gerektiğini düşündünüz mü? Şöyle ifade etmeliyiz ki, bu durum hazırlamış olduğunuz web sitesinin SEO hakkında başarılı olması için önemli noktalardan biridir. Büyük bir özveri ve üzerine emek verdiğiniz web siteniz şık bir tasarıma ve hareketli bir yapıya sahip olsa da özgün ve kaliteli bir içeriğe sahip olmadıkça istediğiniz başarıyı elde etmeniz mümkün değil. Önemli olan her iki unsurun bir arada olduğu web siteleridir. Şık bir tasarım ve özgün bir içerik.

Özgün bir içeriğe sahip, hatasız kodlanmış bir web tasarımı ile Google ve diğer arama motorlarında, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanız mümkün. Web sitenizin amacı hakkında ve hedef kitlenize ulaştırmak istediğiniz mesajlar ile ilgili içeriği ve anahtar kelimelerinizi belirleyip özgün olarak hazırlamanız önemlidir. Özgün bir içerik de sizin tarafınızdan hazırlanmış metinler ile daha kolay sağlanabilecektir. Bunun sebebi ise, firmanız hakkındaki en iyi ve en doğru bilgiyi yine siz verebilirsiniz.

Alan dolduracağım diye gereksiz içerikleri barındırmayan, firmanızın kurumsal kimliğine uygun, sayfalarında kullanılan görsel unsurları zengin, içerik bakımından özgün bir içeriğe sahip, aynı zamanda hatasız bir kodlama ile yapılmış web tasarımı ile firmanıza olumlu katkılar sağlayabilirsiniz.

Unutmayın! Özgün bir içerik, yalnızca özgün düşünen kişiler ile gerçekleşir.

10 Yorumlar

  1. Selamın aleyküm üstadım, içerikleriniz de gerçekten açık ve net bir şekilde anlatım yapmışsınız. Emeğinize sağlık. Bir sorum olacak sizlere, Alexa sıralamasını mı yoksa farklı bir uygulama ile site değerini mi ölçmek mantıklı. Bu konuda çokça bir kaynak bulamadım. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

  2. Alexa için site kasmak bence gereksiz. Alexa değerinizin önemi değil, arama motorlarındaki performansınız daha önemli diye düşünüyorum. Saygılarımla.

  3. Benzersiz bir içerik olmuş, teşekkür ederim. Sayenizde kişisel blog sitem arama motorlarında hızla yükselmeye başladı.

  4. Özgün ve emek verilmiş bir içerik zaten benzersiz olur.Fakat bazıları emek hırsızlıgı yapmaktadır.Güzel paylaşım olmuş admin

  5. Benzersiz içerik önemlidir okuduğum bir makalede aynı sitedeki yazıların birbirine maximum %30 benzemesi lazımmış bunun yukarısı seo açısından olumsuz yönde sonuç veriyormuş. Ne kadar doğruysa bilemem ama.

  6. SEO ya milyarlar harcayan tanıdıklarım var keşke böyle basit bir şeyi uygulayıp yapsalarda paraları cebinde kalsa keşke

  7. Gerçekten düşünerek okudum ve hatalarımla doğrularımı kıyasladım. Çok yararlı bir makale yapmışsınız buna emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here