Etkili ve Kaliteli Web Sitesine Sahip Olmanın Gerekliliği

16
2530

Şüphesiz ki günümüz Türkiyesinde etkili bir web sitesi gerek görsel olarak, gereksede işlevsellik olarak tasarımı yapılmış sitelerdir.  Günümüzde en etkili iletişim ve ticari hayatta en güvenilir kaynak hiç şüphe yok ki internet sitesidir. Etkili bir internet sitesi için bazı şartlar gerekmektedir.

Web tasarıma Arama Motorlarının Etkisi

Arama motorlarında bulunabilen bir websitesi kaliteli ve etkili şekilde tasarlanmış bir sitedir. Arama motorları internet kullanıcılarının aradıklarını kolaylıkla bulabilmesini sağladığı bir platformdur. Arama Motorlarında kolaylıkla bulunabilen, SEO işlemleri yapılmış bir websitesi internette daha üst sıralarda olarak daha fazla kitleye hitap etmektedir.

Web Tasarımda Estetiklik

İyi bir websitesi iyi bir web tasarımcı tarafından tasarlanmalıdır. Etkili bir website ziyaretçiyi yormayan, kullanımı kolay, hızlı açılabilen ve gereksiz içeriklerin olmadığı bir websitesidir. Web Tasarımda en etkili işlev kullanıcının sitede rahatlıkla gezinebilmesi ve aradığını rahatlıkla bulmasıdır.

Açık ve Net Bilgiler

Kullanıcılar sitenizde ne kadar çabuk aradığını bulabilirse internet siteniz o kadar kalitelidir demektir. Zira web tasarımı yapılırken internet sitenize gereksiz içerik eklemekten kaçınılmalıdır. Fazladan eklenmiş alakasız içerik kullanıcıların aradığını bulmalarında zorluk çekecekleri için kısa sürede kullanıcıyı sıkacak ve sitenizi terk etmesine neden olacaktır.

Uyumlu Web site

İyi bir web tasarımı firmaların kalitesinide ortaya çıkarmaktadır. Ürün ve hizmetlerin ahenk ve optimizeli şekilde eklenmesi bir internet sitesinin amacına hizmet etmesi için yeterli olacak bir etkendir. İnternetteki ofisiniz yani web sitenize her yerden farklı tarayıcı ve farklı teknolojilerde ulaşılacağı için web tasarımıyapılan sitenizin uyumlu olması etkili bir site için gerekli en önemli etkenlerdendir.

Bizimle İletişime geçin size etkili bir web tasarım için yardımcı olalım.

16 YORUMLAR

 1. Bir yazıyı akan bir su gibi okumak ve içeriğini net bir şekilde anlamak önemli olan unsurlarıdır. Sizde bu yazıyı gayet açıklayıcı bir şekilde yazmışsınız teşekkür ederim.

 2. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim atasözünü günümüz türkçesi ile kendi meslek dalınızda harika bir şekilde anlatmışsınız. İnsanların gözünde web siteleri dijital bir karvizit olmaktan çıkıp tamamen reklam ve satış odaklı bir dükkan görevine soyunduğu şu günlerde, kaliteli web tasarımın önemini çok güzel bir şekilde ifade etmişsiniz.

 3. Bu etkileyici ve bilgilendirici içeriğiniz için teşekkür ediyorum. İstanbula geldiğim zaman ofinizi ziyaret etmek isterim. İyi çalışmalar.

 4. Bu yazınızı beğenerek okudum. Hazırlamış olduğunuz bu kaliteli içerik ile kaliteli bir web sitesinin ne denli yararları olduğunu anladım. Bu mesleği ek gelir olarak görenlerin değil, bu mesleği severek yapanların yazacağı bir yazı olarak okudum yazınızı. Vermiş olduğunuz önemli bilgiler için teşekkür ederim.

 5. Seo hakkında araştırma yaparken buldum sitenizi. İnanın ki çok faydalı bir içerik paylaşmışsınız. Başarılarınızın en büyük anahtarının doğallık olduğu kanaatindeyim. Paylaşımınız için teşekkürler…

 6. Blog yazılarınızı uzun bir süredir takip ediyorum. Vermiş olduğunuz bilgilerin etkilerini çalışmış olduğum kuruma ait web siteleri üzerinde pozitif etkiler alarak ilerliyorum. Tüm samimiyetimle söylemek istiyorum ki, Allah sizden razı olsun.

 7. Vermiş olduğunuz bilgiler ile farklı bir tasarım ve doğru bir alt yapı ile arama sonuçlarında iyi sonuçlar almaya başladık. Teşekkürler.

 8. Sizlerden almış olduğumuz hizmet sonrası bu yazınızı okudum. Bu yazınızda belirttiğiniz tüm unsurları bizlere sağlamış olduğunuz için teşekkür ederim.

 9. İlgili yaklaşımınız ve değerli paylaşımlarınızı çok başarılı buluyorum. Uzun yıllardır aradığım, etkili sonuçları alabileceğime inandığım çözüm ortağısınız. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

 10. İnternet sitelerinin günümüz pazarlama etkinliklerindeki rolü ve önemine dair hazırladığım yüksek lisans tezimde paylaşmı olduğunuz içeriklerden yararlanmak ve yeni fikirler edinmeme olanak sağladınız. Yeni iletişim teknolojilerinde en fazla önem verdiğimiz web sitelerinin etkinliğinin bu denli önemli olduğunu vurguladığınız ve belirttiğiniz için size minnettarım.

 11. Dijital ajanslara freelance iş yapıyorsanız eğer sizlerle çalışmak isteriz. Ayrıca web siteniz bu içerikte anlatılan bilgiler ile bağdaşıyor. Başarılarınızın devamını dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here