Facebook‘un kurucu Mark Zuckerberg yapmış olduğu toplantıda, uzun zamandır gündemde olan “Dislike” butonu hakkında önemli açıklamalar yaptı. Kullanıcların yıllardır bu soruyu sorduğunu ve artık bir açıklama yapma gerekliliği duyduğunu belirten Zuckerberg, “Dislike” butonu üzerinde çalıştıklarını ve yakın zamanda bu butonu görücüye çıkaracaklarını açıkladı.

Facebook’un diğer oylama siteleri gibi olmasını istemedikleri için bu butonu yayınlamakta aceleci davranmadıklarını belirten Zuckerberg, getirilmesi düşünülen “Dislike” butonunun daha farklı bir amacı olacağını açıkladı.

dislike

Her an iyi bir an değildir düşüncesi ile yola çıktıklarını belirten Marck Zuckerberg; “İnsanlar kötü bir olayda yada ölüm zamanlarında ne yapacakları konusunda karasız kalıyorlar. Böyle paylaşımların altına beğeni koymak biraz tezatlık oluşturabiliyor. Getireceğimiz “Dislike” butonu da tam da burada işe yaracayacak. Bir oylama butonu değilde, insanların içinde hislerini paylaşabilecekleri bir buton olacak.” açıklamasını yaptı.

Her ne kadar Facebook ekibinin bu butonu koyma amacı faklı sebeplerden dolayı olsa da ülkemiz için konuşmak gerekirse, yeni sosyal medya savaşları başlatabilir. İnsanlar sadece hislerini değil, düşüncelerini, kıskankçlıklarını da bu buton ile karşı tarafa aktarabilir. Bence “Dislike” butonu paylaşım yapan kişinin insiyatifine bırakılmalı. paylaşım yaparken “Dislike” butonu olsun mu gibi bir özellik olmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here