İstanbul Web Tasarım

4
1570

İstanbul Web Tasarım

Yaşadığımız bu günümüzde internet kullanımının artması, kullanıcıların internete erişim sağlamak için eskisi gibi sabit bir lokasyonda bulunmak yerine, artık mobil operatörler sayesinde hemen hemen her ortamda istedikleri veriye ulaşılabilme imkanı sağlaması ve bunun gibi nedenlerden dolayı web tasarım sektöründeki rekabette artmaktadır. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin diğer illerinde de bu rekabet ortamı gözle görülür şekilde büyümüştür. Her sektörde olduğu gibi web tasarım ve seo (Arama Motoru Optimizasyonu) işlemleri alanında da İstanbul ili sektöründe başı çeken konum haline gelmiştir.

İstanbul web tasarım vermiş olduğu hizmetler konusunda, diğer hizmet veren bir çok firmaya göre uzman kadrosu ve yeterli bilgisi ile sektörün öncü firmaları arasında yer almaktadır. Web tasarım alanında hizmet veren firmalar ve freelance çalışan üniversite öğrencileri her geçen gün artmakta ve hizmet kapsamı Kurumsal Web Tasarım olan işin değerinin azalmasına ve ayrıca tek işi web tasarım olan firmaların bulunmasını zorlaştırmaktadır.

Web tasarım konusunda, yapılan işin önemi ve dikkate alınmasa da, gerçekte işin aslı çok meşakkatli ve zorlu bir süreci içermektedir. Hem bilgi, hem tecrübe ve yetenek gerektiren bir alan olması sebebiyle yapılan işlere ait çalışmaların özgün ve benzersiz olmaları önemlidir.

web-tasarim-alt
Web tasarım
sürecinde sizlere hizmet veren firmamızın siz müşterilerine verdiği hizmetlerden bahsedecek olursak, firmanızı veya hizmetinizi en iyi şekilde temsil edecek olan markanızı oluşturarak ilk adım olarak domain (alan adı) alım işlemi ile başlıyoruz. Burada dikkat ettiğimiz en önemli unsur, sizin daha önceden hali hazırda var ise ve bu isim ile devam etmek istiyorsanız size ait olan domaininiz de kullanılabilir. Daha sonra sitenizin içeriğine bağlı olarak size özel bir site tasarımı hazırlıyoruz. Eğer sizin istediğiniz özel bir tasarım var ise onun hazırlanması da mümkündür. Tasarım konusunda sağlıklı bir karar veremediyseniz eğer size bu konuda yardımcı olacak olan konusunda tecrübeli profesyonel ekip arkadaşlarımıza bırakabilirsiniz. Tasarım süreci istenilen tasarıma bağlı olarak değişebilmektedir. Basit arayüze sahip, kullanımı kolay bir internet sitesinin tasarlanma süresi yaklaşık olarak bir haftadır. Tasarım sürecinde sizlerin fikirleri ve istekleri bizler için çok değerlidir. Bu sebeple bu süreçte müşterilerimiz ile iletişim halinde çalışmaktayız.

Tasarım işlemi bittikten sonra, internet sitesi haline getireceğimiz HTML, dilinde kodlanmış görsel tasarımı, CSS kodlaması ile daha estetik bir boyut kazandırarak zenginleştiriyoruz. Bu işlemde tasarımınıza bağlı olarak yaklaşık 3-4 gün sürmektedir. İşin en can alıcı noktası burada başlamaktadır. Sitenizin temelini yani arama motorlarına uygun olma işleminin incelikleri ve püf noktaları burada başlıyor. Tabi biz bu işlemleri yaparken sizin de yapmanız gerekenler var. Sizde bu süreçte içeriklerinizi belirleyebilirsiniz. Anasayfa, Hakkımızda, Hizmetlerimiz, Referanslar ve İletişim gibi sayfaların içerik düzenlemelerini yapabilirsiniz. Bu süreçler basit gibi gözükmesine rağmen aslında zaman alıcı işlemlerdir.

İstediğiniz tasarımı internet sitesi haline getirdikten ve sizden de onay aldıktan sonra, sitenizin dinamik bir özellik kazanması adına web programlaması aşamasına geçilir. Web sitenizi güncellenebilir bir hale getirmek için programlama yapılır. Bu programlama sayesinde internet sitenizin tüm içeriklerini değiştirebilirsiniz. Örneğin; sitenizin menü ve menü sıralamasını, tüm içeriklerini, görsellerini, logonuzu, hizmet alanlarınızı, referanslarınızı, iletişim bilgilerinizi vb gibi değiştirme – silme işlemlerini yapabilirsiniz. Bu satırları okurken size bunlar çok kolaymış gibi gelse de, kodlama işini yaparken başladığımız arama motoru optimizasyonu işlemleri burada daha etkin rol oynamaya başlıyor. Bu işlemlerin hepsini sizin için hazırladığımız yönetim paneli ile yapabileceksiniz. Oluşturulan her sayfaya anahtar kelime, etiketleme ve sayfaya özgü açıklamalar girerek, sitenizin yayınlanan her sayfasını daha özgün bir durumda tutabilirsiniz.

header-imgSitenizin artık yayına başlaması için son bir işlem kaldı. Hosting işlemi. Bu işlemde sitenizin internet ortamına aktarılmasıdır. Bu adımdan sonra artık internette sizin de sitenize isteyen herkes ulaşabilir. Eğer siz de bizimle birlikte çalışmaya karar verdiyseniz, web siteniz hayırlı olsun diyebiliriz.

Yazının bu kısmına kadar usanmadan, sıkılmadan okumaya devam ediyorsanız, Karga Web Tasarım’ın müşteri odaklı olarak çalıştığını anlamışsınızdır. Biz sizler ile yapmış olduğumuz görüşmeler esnasında sizlerin fikirlerinizi, düşüncelerinizi dikkate alarak her müşteri için farklı ve özgün bir tasarım ortaya çıkarıyoruz. Hazırlamış olduğumuz hiç bir tasarım birbirine benzemediği gibi ilginç ve daha önce denenmemiş tasarımlarda yapılmaktadır. Kaliteli ve benzersiz bir hizmet deneyimine sahip olmak için sizleri firmamıza bekliyoruz.

Referanslarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorumlar

  1. Çok iyi bir yazı olmuş teşekkür ederim. Aklımdaki tüm sorulara sayenizde cevap bulmuş olmanın keyfini yaşıyorum.

  2. Konu başlığını google üzerinde aratınca siteniz ilk sayfada 2. sırada karşıma çıkıyor. Sanırım bazı şeyleri doğru yaptığınızın kanıtı. Sizlerle çalışmayı düşünüyorum.

  3. Web sitenizi google aramalarında keşfettim. Paylaşmış olduğunuz içeriklerinizi fırsat buldukça okuyacağım. İlgi çekici konulara sade bir anlatım dili ile yaklaşmışsınız.

  4. İçeriklerinizi okuyup, yapmış olduğunuz işleri inceledikten sonra, kurumsal web sitemizin yenilenmesi ve yeniden ele alınması konusunda sizlerle çalışma imkanı bulduk. Gerçekten vermiş olduğunuz kıymetli bilgiler ve samimi yaklaşımızı takdir ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here