Web sitesi var olan yeni dünyanın en yeni iletişim platformu olan internet üzerinde sizi temsil eden, kendinizi veya firmanızı en iyi biçimde anlatabileceğiniz bir iletişim aracıdır. İş dünyasında, kişiler ve firmalar hakkında ilk izlenimi edinebilmek için internet sitelerinin ciddi bir vitrin olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Var olan web sitenizin sizi tam anlamıyla yansıtması bu yüzden çok önemlidir. Burada önemli olan durum size ne eksik, ne de olması gerekenden fazla göstermemesidir…

Alan Adları - DomainSiz de var olan web sitenizi önemsiyorsanız veya yeni bir web sitesi yaptıracak iseniz eğer önemli gördüğümüz bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konuların başlıcası web sitenizin (domain) alan adı.

Akılda ve zihinde kalıcı kısa bir alan adı kullanmak her zaman için daha olumlu sonuçlar verecektir. Diyelim ki firmanızın adı “Coşkun Otomotiv Yan Sanayi Ltd. Şti.”. Alan coskunotomotivyansanayi.com olduğunda muhtemel yazım hataları ve hatırlanma güçlüğü ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Bunun yerine coskunotomotiv.com tercih edilmelidir. Eğer, .com, .com.tr, uzantılı alan adları kullanımda ise .net uzantılı adresleri de tercih edebilirsiniz.

Diğer önemli bir konu ise web sitenizin (hosting) barındırılmasıdır. Web sitenizin tasarımı, programlaması, içerikleri ve kullanılan görsel simgeler ne kadar iyi olursa olsun geç açılan veya hiç açılmayan web siteleri ne arama motorlarının nezninde, ne de son kullanıcı olan bizlerin gözünde bir anlam taşımaz. Bunun yanısıra, e-posta trafiğinizde sitenizin barındırıldığı sunucu üzerinden işlem göreceğini hesaba katarsak web sitenizin rahat çalışmaması durumu muhtemeldir. Bunun için web sitenizin yayınlandığı sunucu hizmetinin Türkiye lokasyonlu olmasına ve size her an destek verebilecek kurumsal müşterilerine hizmet veren, profesyonel personel bulunduran iyi bir firma tarafından barındırılmasına dikkat edin.

1968Tasarım ve içerik konusunu ele almadan geçmeyeceğiz tabiki. Unutmayın ki, abartılı bir tasarım göz yormaktan ve zihin karmaşası yaratmaktan daha öteye gitmeyecektir. Gereksiz ayrıntılarla dolu, ve birbiri ile uyumsuz renk cümbüşü olan bir web tasarımı yerine sade, kolay anlaşılabilir ve firmanızın kurumsal kimliğini yansıtan bir web tasarımı çok daha etkili olacaktır. Bunun haricinde, yukarıda da belirttiğimiz gibi firmanızın web sitesinin firmanızı olduğundan çok büyük göstermesi, web sitenizi inceleyip, firmanızı ziyaret eden müşterilerinizin hayal kırıklığına uğramasını ve güvenlerinin sarsılmasına yol açacaktır. Bu durumlar ile karşılaşmamak adına, yerinde ve öz çalışmaların sizin daha ileriye gitmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

Web sitenizi ziyaret eden her müşteri adayı belli başlı bilgileri sitenizde görmek isterler. Bunları kısaca belirtmek gerekirse, insanı bunaltan uzunlukta olmayan ve ayrıca firmanızı sade bir dille anlatan tarihçeniz bunlardan biridir. Bunun yanısıra, firmanızın kalite politikaları, kalite sertifikaları, üretim aşamaları, ürünleriniz ve/veya hizmetleriniz, referanslarınız ve iletişim bilgileriniz mutlaka sitenizde bulunmalıdır.

Son olarak birşeyler daha söylemek gerekirse, sizlerin yada müşterilerinizin görmeyeceği fakat kullanırken size özel olarak hazırlandığını hissedeceği bölüme geldik. Web Yazılım. Hiçbir site ziyaretçisi veya kullanıcısı ürünlerinize bakarken açılmayan bir sayfa veya çalışmayan bir iletişim formuyla karşılaşmaya tahammül edemez. Yazılacak olan programın web sitesini hazırlayan firmaya değil size kolaylık sağlamasına dikkat edin. Unutmayın birsürü özellikle doldurulmuş bir program yapısı yerine sizin ihtiyaçlarınıza cevap veren bir program yazılması çok daha faydalı olacaktır.

Profesyonel Web Tasarım

Karga Web Tasarım olarak bu bilgileri size ayrıntılı olarak sunmak isteriz. Sitenizi yenilemek yada revize etmek isterseniz size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ulaşım bilgilerimizi veya iletişim formumuzu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Web sitesinin firmalar açısından bir etiket değil zorunluluk haline geldiğini en sade dille anlatmışsınız. Bu değerli paylaşımınız için ayrıca teşekkür ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here