Neden Web Siteniz Olmalı? Bu Soruyu Hiç Düşündünüz mü?

Size ve firmanıza kalıcı başarı sağlayıp, hedef kitlelere tanıtmanın en kolay ve düşük maliyetli yolu web site sahibi olmaktır.

Özellikle firmalar açısından bakıldığında, firma hakkında yararlı bilgileri paylaşabileceğiniz, ürün ve hizmet gruplarını sergileyebileceğiniz, etkili bir iletişim yolu olarak kullanabileceğiniz bir ortamı web sitesi sayesinde sağlayabilirsiniz. Üstelik bu bilgilerin ticari hayatınız boyunca değişiklikler gösterebileceğini ya da yeni ürünler ve hizmetler sunabileceğinizi düşünürsek güncelleme imkanına sahip olan bir web sitesi en doğru tercih olacaktır.

Bir web sitesinin ticari katkısı (Ekonomik Olması + Pratik Çözüm Sunması + Müşteri Kazanma Potansiyeli )

Bir web sitesine sahip olmak, katalog ya da broşür ile tanıtım yapmaktan daha az maliyetli olmaktadır. Ayrıca değiştirmek istediğiniz bilgiler ve ekleyeceğiniz yeni ürünler için yeniden baskı maliyeti çıkarmaz. Özellikle kolay ve kullanışlı bir yönetim paneli sayesinde, web sitenizi kendiniz rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Ekonomik ve pratik çözüm üretmiş olacağınız gibi ağaçlarımızın bir nebze de olsa korunmasına fayda sağlamış olursunuz.

Ayrıca görsel bir tasarıma sahip ve programlama altyapısı tecrübeli bir webmaster tarafından hazırlanmış web sitesi, sunduğu müşteri kazanma potansiyeli açısından, diğer reklam ve tanıtım araçları ile kıyaslandığında fiyat/performans ilişkisinde daha iyi konumdadır.

Ek olarak Mail ile iletişim kurumsallaşma adına firmanız açısından çok önemli bir yere sahiptir. Web sitesi sahibi olduğunuzda firmanıza ait kurumsal bir mail adresine de sahip olursunuz. Firmanıza ait mail adresi firma ciddiyetine büyük katkı sağlamaktadır. Günümüzde popüler olan Gmail, Hotmail ve Yandex uzantılı mail adresleri, firmanızın kendine ait mail adresinin verdiği ciddiyeti sağlamayacaktır.

Tüm bunların yanında kurumsal bir firma imajı veya marka imajı yaratabilmenin olmazsa olmazlarından biri web sitesi sahibi olmaktır. Prestijli bir firma sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız veya prestijli bir firma sahibiyseniz kaliteli bir web sitesine sahip olmalısınız. Ayrıca sadece firma değil kişisel olarak kendinizi ifade etmenin ve bilgi alışverişinde bulunmanın en doğru yolu web sitesi sahibi olmaktır.

Peki Web Siteniz Size Ne Kadar Fayda Sağlıyor?

Yazıyı buraya kadar okuduysanız ve “zaten bizim bir web sitemiz var” diyorsanız şu soruları kendinize sormanız sizin faydanıza olacaktır.

1-) Web sitenizi istediğimiz an kendimiz güncelleyip yeni bilgiler ekleyebiliyor musunuz?
( Bir güncelleme ihtiyacınız olduğunda sitenizi yapan firma veya kişi ile iletişim zaman ve maliyet demektir. )

2-) Web siteniz arama sonuçlarında ne kadar başarılı? Ürün ve hizmetleriniz internette arandığında web siteniz bulunabiliyor mu? Ayrıca müşterileriniz sizden haberdar mı?
( Arandığında bulunamayan bir web sitesi en önemli amacını yerine getirememiş demektir. )

3-) Bir web sitesi yaptırdınız fakat müşteri kazanabilmek adına hala sürekli olarak reklam maliyeti ödüyorsanız, web siteniz sürekli masraf çıkarıyor ise, sorun etkili bir web sitesine sahip olmadığınız içindir.
( Eğer doğru bir web sitesine sahipseniz, internet üzerindeki paralı reklam araçlarına gerek kalmadan doğal yollardan müşteri kazanmanız mümkün. Çünkü bir web sitesinin başarısı zaten doğal arama sonuçlarında bulunabildiğinde sağlanmış demektir. )

Neden web siteniz olmalı? sorusunun bir başka cevabı da, anonim ve limited şirketleri için, Yeni Türk Ticaret Kanunu düzenlemesine göre web sitesi yaptırmanın zorunlu olmasıdır. Ama zorunluluktan daha önemli olan şey şudur ki;

Neden bu reklam aracından en doğru şekilde yararlanmıyorsunuz ?

Bizimle İletişime geçin size etkili bir web sitesi için yardımcı olalım.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here