Facebook’un satın aldığı mobil uygulama olan WhatsApp uygulamasının Web sürümüne yeni özellikler geldi.
WhatsApp Web artık telefonlarda olan özelliklere kavuştu.
İşte WhatsApp Web yenilikleri.

Akıllı telefonlarda anlık mesajlaşma hizmeti sunan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma olayını daha cazip kılabilmek için Web sürümü ile karşımıza çıkmıştı. iOS hariç, tüm Android, BlackBerry, Windows Phone, Nokia S40 ve Nokia S60 modellerinde kullanılabilen WhatsApp Web kısıtlı özelliklere sahipti. WhatsApp, Web üzerinden mesajlaşma deneyimini üst seviyeye taşımak için bugün bir takım yeniliklere gitti.

whatsapp

Telefonlardaki özelliklerini Web sürümüne taşıyan WhatsApp, daha kullanışlı olacak. WhatsApp Web sürümünde artık; sohbetlerinizi silebilir veya arşivleyebilir, profil fotoğrafınızı değiştirebilir, durum güncellemesi yapabilir ve kişisel grupları düzenleyebilirsiniz. Kısacası WhatsApp’ın mobil sürümündeki bulunan en önemli özellikler Web’e taşındı.

iPhone’da Yok!
Ocak ayında yayınlanan WhatsApp Web sürümü henüz iPhone’da kullanılmıyor. Yarım yılını dolduran Web hizmetinin hala iPhone ile kullanılmaması neden kaynaklanıyor henüz bilinmiyor. Eğer iPhone sahibiyseniz ve WhatsApp Web’i kullanmak istiyorsanız ya bir süre daha beklemeniz ya da iOS 8.4 Jailbreak yaparak WhatsApp Web Enabler’ı yüklemeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here